Czy mocowanie GoPro mogło być przyczyną wypadku Michaela Schumachera?

W 2014 roku doszło do niebezpiecznego wypadku wielokrotnego mistrza świata Formuły 1. Podczas brawurowego przejazdu na nartach niemiecki sportowiec stracił kontrolę i mocno ucierpiał. Niestety doszło do poważnego uraz głowy. Przełożyło się to na trwałe uszkodzenie mózgu. Według niektórych doniesień, mocowanie do GoPro mogło się do tego przyczynić.

Kask powinien chronić głowę

Wielu wyczynowców lekceważy zagrożenia. Możliwe też, że było podobnie w przypadku Michaela Schumachera, który podczas swojego zjazdu narciarskiego używał kamery GoPro wraz z mocowaniem. Przeciwnicy takiego stosowania urządzenia są zdania, że sposób jego montażu mógł osłabić strukturę kasku i nie pozwolić na przyjęcie odpowiedniego przeciążenia.

Specyfika wypadku Schumachera

Zdaniem specjalistów, którzy próbowali odtworzyć nagranie z kamery sportowej umieszczonej na kasku Schumachera mało prawdopodobne jest, że mocowanie mogło przyczynić się do powstania poważniejszych urazów. Jednak taką ewentualność należy brać pod uwagę, gdyż w wyniku uderzenia kask powinien popękać. W tym przypadku rozpadł się w drobny mak.

Statystyki nie kłamią

Po nieszczęśliwym wypadku niemieckiego kierowcy pod ostrzałem pytań stanął producent kamery GoPro. Przedstawił on jednak wiele statystyk, które świadczą, że użyte mocowanie oraz urządzenie przez Schumachera jest całkowicie bezpieczne. Nie odnotowano wypadków śmiertelnych, które byłyby wynikiem użytkowanych produktów do rejestrowania wideo.

Dramat rodziny Schumacher

Członkowie rodziny nie wytoczyli oficjalnych zarzutów sponsorowi sprzętu GoPro. Burza rozpętała się po jednym z wywiadów, którego udzielił brat poszkodowanego. Wypadek był bardzo poważny, to cud, że Michale Schumacher przeżył. Obecnie przechodzi skomplikowaną rehabilitację. Zdaniem wielu, przy takim uderzeniu wszystko mogło się wydarzyć i obwinianie producenta sprzętu kamer sportowych jest najzwyczajniejszym poszukiwaniem dziury w całym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *