Najczęstsze problemy z kamerą GoPro

Nie ma urządzeń doskonałych. Postęp technologiczny sprawił, że kamery sportowe są coraz bardziej wydajne, spełniają nasze potrzeby, ale niestety czasami mogą odmówić posłuszeństwa. Jeśli często nagrywamy nasze dokonania, to nigdy nie ma odpowiedniego momentu, aby nasz sprzęt się popsuł. Jakie problemy najczęściej mogą nas spotkać? W jaki sposób możemy usunąć usterkę?

Problem z oprogramowaniem

Po kilku uruchomieniach twoja kamera sportowa zawiesza się lub automatycznie wyłącza się? Jeśli sytuacja powtarza się w kółko, to w pierwszej kolejności powinieneś upewnić się, czy posiadasz najnowszą wersją oprogramowania. Warto dokonywać bieżące aktualizacje, ponieważ nieaktualny system może mieć problem z poprawnym działaniem w przypadku użycia np. nowych kart pamięci lub akcesoriów.

Kamera GoPro nie łączy się

Częstymi problemami są te, które dotyczą łączności z innymi urządzeniami. GoPro posiada wbudowany moduł Wi-Fi, który jednak czasami zawodzi w przypadku niektórych sprzętów. Czasami też dochodzi do sytuacji, w którym łączność zostaje nawiązana, ale np. nie widzimy na smartfonie podglądu z kamery. Problem może dotyczyć nieaktualnego oprogramowania w jednym z tych dwóch urządzeń lub problemów z daną siecią internetową.

Nie otwierają się pliki

Masz problem z odtworzeniem plików? W pierwszej kolejności spraw, w jakim formacie zapisałeś swoje dane. Możliwe, że nie posiadasz odpowiedniego programu, aplikacji do skorzystania z nich. Zweryfikuj też, czy twoja karta pamięci nie uległa uszkodzeniu. Możliwe też, że problem dotyczy kabla USB. Jeśli jest przerwany, to pliki mogą kopiować się w nieprawidłowy sposób.

Urządzenie nie nagrywa

Podstawowym przeznaczeniem kamery jest rejestrowanie. Jeśli uruchamiasz proces nagrywania, a twoje urządzenie nie reaguje, to może składać się na to wiele przyczyn. Sprawdź po pierwsze poziom naładowania baterii. Jeśli i to nie pomaga, to twoja karta pamięci może być zapełniona. W momencie, kiedy spróbujesz wszystkiego, to powinieneś odwiedzić autoryzowany punkt serwisowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *