Pamiętaj o odpowiedniej karcie pamięci do GoPro

Korzystanie z kamery sportowej jest niezwykle wciągające. Niestety każdy z nas dojdzie do tego momentu, kiedy pamięć naszego urządzenia zostanie zapełniona. Zdarza się to zawsze w najmniej oczekiwanym momencie. Należy zabezpieczyć się na taką ewentualność poznając możliwości naszego GoPro.

Wymagania dotyczące kart pamięci

Kluczową zasadą jest to, iż niższa jest rozdzielczość i mniejsza prędkość naszej kamery, tym niższe możemy mieć wymagania przy zakupie karty pamięci. Najnowsze modele, takie jak Hero 6 Black pozwalają na nagrywanie w rozdzielczości 4K Ultra HD z prędkością sześćdziesięciu klatek na sekundę. Z tego też powodu powinniśmy zakupić kartę pamięci o dużej pojemności. Nieco mniejsze w przypadku rejestrowania z trzydziestoma klatkami na sekundę.

Najistotniejsze cechy karty pamięci

Z każdym rokiem przybywa nowych modeli kart pamięci, a producenci prześcigają się w kwestii ich pojemności. Wprowadzono też wiele nowych oznaczeń, które mogą wprawić w zawrót głowy nowych użytkowników kamer. Najczęściej nabywcy kierują się prędkością zapisu. Nowe oznaczenia, jakimi są U1 i U3, określają kolejno minimum 10 i 30 Mb/s. Należy zwrócić uwagę na oznaczenie V, czyli prędkość zapisu materiału wideo.

Zakup w zależności od potrzeb

Jaką kartę pamięci potrzebujemy? To wszystko zależy od możliwego bitrate filmu w rozdzielczości 4K Ultra HD naszego sprzętu. Maksymalny wynosi 78 Mb/s w przypadku modelu Hero 6 Black. W tym przypadku powinna wystarczająca okazać się karta pamięci z oznaczeniem V10. Producent jednak zastrzega, że nie należy balansować na granicy i lepiej wyposażyć się w model wyższy.

Polecane modele

W przypadku pamięci cena nie gra roli. Jeśli będziemy chcieli pod tym względem zaoszczędzić, to w późniejszej fazie korzystania z urządzenia będziemy narzekać na wolny zapis lub zgrywanie materiałów filmowych na inne nośniki. Lepiej zakupić jedną kartę pamięci o dużej pojemności niż kilka o niewielkiej przestrzeni, co sprawi, że będziemy zmuszeni często je wymieniać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *